سرای عشق و علاقه

عشق و علاقه به سبک ایرانی
نویسنده : مهدی شاهین - ساعت ٩:۱٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٢ اردیبهشت ۱۳٩٠
 

سلام به همگی

مطلب مهمی رو میخواستم در قالب طنز خدمتتون عرض کنم

عنوانش هست: ازدواج به سبک ایرانی

روزی زن و شوهر جوانی از راهی می رفتند . ماموران امر به معروف تا آنها را دیدند خواستند یه گیری بهشون بدن پس جلوشونو گرفتن و پرسیدند:

آهای شما بیایید اینجا ببینم. بنده خداها اومدند جلو . ماموره پرسید بگید ببینم شماها با هم چه نسبتی دارید؟ زن و شوهر جواب دادند : زن و شوهریم . از آنها مدرک خواست: گفتند نداریم ! ماموران پرسیدند پس چگونه باور کنیم که شما دو نفر زن و شوهرید؟ گفتند ما نشانه های فراوانی داریم برای ثابت کردن این امر

اول اینکه آن مدل افراد که شما مد نظرتان هست، دست در دست هم راه می روند و ما دستهایمان از هم جداست.

دوم آنکه آنها هنگام راه رفتن و صحبت کردن به هم نگاه می کنند و ما رویمان به طرف دیگریست.

سوم آنکه آنها هنگام صحبت کردن و راه رفتن با احساس با هم حرف می زنند و ما به هم هیچ احساسی نداریم.

چهارم آنکه آنها با هم بگو بخند می کنند و ما غمگینیم.

پنجم آنکه آنها به هم چسبیده راه می روند و ما یکی از آن یکی جلوتر می رود.

ششم آنکه آنها هنگام با هم بودن کیکی بستنی چیزی می خورند و ما هیچ نمی خوریم

هفتم آنکه آنها هنگام با هم بودن بهترین لباسهایشان را می پوشند و ما لباسهای قدیمی و کهنه تنمان است

هشتم آنکه...........!!!!!!!!!!!!!!!

ناگهان ماموران عصبانی شدند و گفتند: بفرمائید تشریف ببرید من معذرت میخوام مثل اینکه اشتباه شده

حالا از شوخی گذشته این مطلب خیلی مهمه!!!!!!!!

یه نکته که ذهن منو به خودش مشغول کرده این هست که چرا بعد اینکه یه زوج با هم ازدواج میکنند مثل دوران دوستی یا نامزدی عاشقانه همدیگرو دوست ندارند یا شاید دوست دارند ولی به روی هم نمیارن و بهتر بگم به زبون نمیارن و بروز نمیدن....چرا؟؟؟

واقعا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا آمار طلاق در کشورما اینقدر بالاست چرا نمیتونیم مثل آدم زندگی کنیم و تا مشکلی برای یکی از طرفین پیش میاد طرف مقابل دنبال کیس مناسب دیگه ای میگرده که خودشو مثلا نجات بده

 این موضوع برای یکی از دوستانم پیش اومده که دارم میگم

 پس کو آنهمه عشق و علاقه... کجا رفت آنهمه جملات قشنگی که قبل از ازدواج بار هم میکردن..... عجب دنیای کثیفیه حال آدم رو به هم میزنه ......

من از شما یه سوال دارم وقتی یکی به من گفت دوستت دارم و بدون تو نمیتونم زندگی کنم آیا میتونم حرفشو باور کنم چطور باید باورش کنم وقتی به عینه دارم زندگی دوستمو میبینم که تباه شده

دو حالت داره یا باید به خودم تلقین کنم که نه حالا اون دوستش تو زرد از آب دراومده دوست من مثل اون نیست

یا باید ازش به عنوان یه تجربه تلخ یاد کنم و مواظب باشم به سرنوشت دوستم دچار نشم

کدوم حالت درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببخشید سرتونو درد آوردم

 من خوشحال میشم نظرتونو در این مورد بدونم

منتظر نظرات خوب شما هستم

موفق و موید باشید


 
 
دروغهای مادرم
نویسنده : مهدی شاهین - ساعت ٤:۱٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳٩٠
 

سلام به همگی دوستان بخصوص دوستانی که منو تو مدتی که نبودم فراموش نکردند و با نظرات پر احساس و قشنگشون همواره باعث خوشحالی و دلگرمی من شدند  

درسته که غیبتهای من طولانی شده و شاید خیلیها منو و نیز وبلاگمو به فراموشی سپردند ولی من هستم و همچنان سعی میکنم مثل گذشته با مطالب مختلف و بعضاً شاد و طنز گونه در خدمتتون باشم

این مطبلبم البته مقداری احساسی هستش امیدوارم از خوندنش لذت ببرید

عنوانش هست: دروغهای مادرم

 

"فرزندم برنج بخور، من گرسنه نیستم." و این اوّلین دروغی بود که به من گفت.

زمان گذشت و قدری بزرگتر شدم. مادرم کارهای منزل را تمام میکرد و بعد برای صید ماهی به نهر کوچکی که در کنار منزلمان بود می‏رفت. مادرم دوست داشت من ماهی بخورم تا رشد و نموّ خوبی داشته باشم. یک دفعه توانست به فضل خداوند دو ماهی صید کند. به سرعت به خانه بازگشت و غذا را آماده کرد و دو ماهی را جلوی من گذاشت. شروع به خوردن ماهی کردم و اوّلی را تدریجاً خوردم.

مادرم ذرّات گوشتی را که به استخوان و تیغ ماهی چسبیده بود جدا میکرد و میخورد؛ دلم شاد بود که او هم مشغول خوردن است. ماهی دوم را جلوی او گذاشتم تا میل کند. امّا آن را فوراً به من برگرداند و گفت:

"بخور فرزندم؛ این ماهی را هم بخور؛ مگر نمیدانی که من ماهی دوست ندارم؟" و این دروغ دومی بود که مادرم به من گفت.                            

قدری بزرگتر شدم و ناچار باید به مدرسه میرفتم و آه در بساط نداشتیم که وسایل درس و مدرسه بخریم. مادرم به بازار رفت و با لباسفروشی به توافق رسید که قدری لباس بگیرد و به در منازل مراجعه کرده به خانمها بفروشد و در ازاء آن مبلغی دستمزد بگیرد.

شبی از شبهای زمستان، باران می‏بارید. مادرم دیر کرده بود و من در منزل منتظرش بودم. از منزل خارج شدم و در خیابانهای مجاور به جستجو پرداختم و دیدم اجناس را روی دست دارد و به در منازل مراجعه میکند. ندا در دادم که، "مادر بیا به منزل برگردیم؛ دیروقت است و هوا سرد. بقیه کارها را بگذار برای فردا صبح." لبخندی زد و گفت:

"پسرم، خسته نیستم." و این دفعه سومی بود که مادرم به من دروغ گفت.                                   

به روز آخر سال رسیدیم و مدرسه به اتمام میرسید. اصرار کردم که مادرم با من بیاید. من وارد مدرسه شدم و او بیرون، زیر آفتاب سوزان، منتظرم ایستاد. موقعی که زنگ خورد و امتحان به پایان رسید، از مدرسه خارج شدم.

مرا در آغوش گرفت و بشارت توفیق از سوی خداوند تعالی داد. در دستش لیوانی شربت دیدم که خریده بود من موقع خروج بنوشم. از بس تشنه بودم لاجرعه سر کشیدم تا سیراب شدم. مادرم مرا در بغل گرفته بود و "نوش جان، گوارای وجود" می‏گفت. نگاهم به صورتش افتاد دیدم سخت عرق کرده؛ فوراً لیوان شربت را به سویش گرفتم و گفتم، "مادر بنوش." گفت:

"پسرم، تو بنوش، من تشنه نیستم." و این چهارمین دروغی بود که مادرم به من گفت.

بعد از درگذشت پدرم، تأمین معاش به عهده مادرم بود؛ بیوهزنی که تمامی مسئولیت منزل بر شانهء او قرار گرفت. می‏بایستی تمامی نیازها را برآورده کند. زندگی سخت دشوار شد و ما اکثراً گرسنه بودیم. عموی من مرد خوبی بود و منزلش نزدیک منزل ما. غذای بخور و نمیری برایمان می‏فرستاد. وقتی مشاهده کرد که وضعیت ما روز به روز بدتر می‏شود، به مادرم نصیحت کرد که با مردی ازدواج کند که بتواند به ما رسیدگی نماید، چه که مادرم هنوز جوان بود. امّا مادرم زیر بار ازدواج نرفت و گفت:

"من نیازی به محبّت کسی ندارم..." و این پنجمین دروغ او بود.                

درس من تمام شد و از مدرسه فارغالتّحصیل شدم. بر این باور بودم که حالا وقت آن است که مادرم استراحت کند و مسئولیت منزل و تأمین معاش را به من واگذار نماید. سلامتش هم به خطر افتاده بود و دیگر نمی‏توانست به در منازل مراجعه کند. پس صبح زود سبزیهای مختلف می‏خرید و فرشی در خیابان می‏انداخت و می‏فروخت. وقتی به او گفتم که این کار را ترک کند که دیگر وظیفهء من بداند که تأمین معاش کنم. قبول نکرد و گفت:

"پسرم مالت را از بهر خویش نگه دار؛ من به اندازهء کافی درآمد دارم." و این ششمین دروغی بود که به من گفت.

درسم را تمام کردم و وکیل شدم. ارتقاء رتبه یافتم. یک شرکت آلمانی مرا به خدمت گرفت. وضعیتم بهتر شد و به معاونت رئیس رسیدم. احساس کردم خوشبختی به من روی کرده است. در رؤیاهایم آغازی جدید را می‏دیدم و زندگی بدیعی که سراسر خوشبختی بود. به سفرها می‏رفتم. با مادرم تماس گرفتم و دعوتش کردم که بیاید و با من زندگی کند. امّا او که نمی‏خواست مرا در تنگنا قرار دهد گفت:

"فرزندم، من به خوش‏گذرانی و زندگی راحت عادت ندارم."

و این هفتمین دروغی بود که مادرم به من گفت.               

مادرم پیر شد و به سالخوردگی رسید. به بیماری سرطان ملعون دچار شد و لازم بود کسی از او مراقبت کند و در کنارش باشد. امّا چطور می‏توانستم نزد او بروم که بین من و مادر عزیزم شهری فاصله بود. همه چیز را رها کردم و به دیدارش شتافتم. دیدم بر بستر بیماری افتاده است. وقتی رقّت حالم را دید، تبسّمی بر لب آورد. درون دل و جگرم آتشی بود که همهء اعضاء درون را می‏سوزاند. سخت لاغر و ضعیف شده بود. این آن مادری نبود که من می‏شناختم. اشک از چشمم روان شد. امّا مادرم در مقام دلداری من بر آمد و گفت:

"گریه نکن، پسرم. من اصلاً دردی احساس نمیکنم." و این هشتمین دروغی بود که مادرم به من گفت.

وقتی این سخن را بر زبان راند، دیدگانش را بر هم نهاد و دیگر هرگز برنگشود. جسمش از درد و رنج این جهان رهایی یافت.

این سخن را با جمیع کسانی میگویم که در زندگیاش از نعمت وجود مادر برخوردارند. این نعمت را قدر بدانید قبل از آن که از فقدانش محزون گردید.

این سخن را با کسانی میگویم که از نعمت وجود مادر محرومند. همیشه به یاد داشته باشید که چقدر به خاطر شما رنج و درد تحمّل کرده است و از خداوند متعال برای او طلب رحمت و بخشش نمایید.

مادر دوستت دارم. خدایا او را غریق به رحمت خود فرما همانطور که مرا از کودکی تحت پرورش خود قرار داد.

منتظر نظرات قشنگتون هستم

مهدی شاهین